В мач от третия кръг, игран на "Маргарет Корт Арина", Димитров и Багдатис загубиха драматично с 6:7 (6), 6:7 (5) от колумбийците Хуан Себастиан Кабал и Роберт Фара.

В първата част при 6:5 в своя полза Димитров и Багдатис пропуснаха един сетбол при сервис на съперника. Кабал и Фара спасиха точката за пробив и след това успяха да спечелят решителния тайбрек с 8:6.

Във втория сет отново се стигна до 13-и гейм, в който Григор Димитров и Маркос Багдатис отразиха три мачбола, но при четвъртата си възможност колумбийските състезатели се поздравиха с успеха при 7:5.

Двубоят в комплекса "Мелбърн Парк" продължи 101 минути. Григор Димитров е първият български тенисист, който достигна до третия кръг на двойки в турнир от Големия шлем. Димитров и Багдатис си осигуриха по 180 точки за световната ранглиста на двойки, информира БТА.