Българските атлети се представиха успешно на финалите в състезанията по алпийски ски – гигантски слалом и 100м ски бягане (класически стил) на Световните зимни игри на Спешъл Олимпикс под ръководството националните треньори доц. д-р Никола Панайотов и д-р Антон Хиджов. В алпийските ски, Генадий Стоицов (атлет на СО Банско) завоюва втори златен медал в гигантския слалом, след като се класира първи в супер гигантския слалом. В оспорван финал Симона Костова (атлет на СО София) се класира втора в гигантския слалом, като добави нов медал към златния от супер гигантския слалом. Бенита Петрова (атлет на СО Самоков) спечели втори бронзов медали в гигантския слалом , след вчерашното трето място в Super G. Натоварената програма на българските алпийци продължава утре (04 фервруари 2013) със състезанията в слалом. Въпреки ниските температури, българските ски бегачи завършиха успешно своето участие в Световните зимни игри‘2013 и добавиха нови два медала от финалите на 100 м класически стил – златен медал за Александър Кенанов (атлет на СО София, носител на бронзов медал на 50 м класически стил) и трето място за Златина Дерменджиева (атлет на СО Смолян. златен медал на 50 м класически стил). „Посвещавам златния медал на моя треньор Тони (д-р Антон Хиджов)! Благодаря му, че вярва в мен!“ – сподели Александър Кенанов пред Корейската телевизия след официалната церемония по награждаване.