Отборът на Нюкасъл се наложи с 2:1 над Стоук Сити в мач от 29-я кръг на Висшата лига. Нюкасъл имаше преимущество на терена през по-голямата част на мача, като закономерно имаха и повече удар и в рамките на вратата пазена от Бегович. С добри изяви се отчете Дебюши, който в 16-ата минута на срещата пусна хубав пас към Гуфран, който обаче прибърза и стреля неточно. В 66-ата минута на мача „грънчарите“ си изработиха дузпа. Тиоте игра непозволено в наказателното поле срещу Уолтърс, а главният рефер отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и откри за 1:0. Радостта на гостите на продължи дълго. В 73-ата минута Кабай отбеляза за 1:1. Победното попадение за Нюкасъл падна в самия край на мача. Сисе вкара за 2:1 след великолепна асистенция на влезлия като резерва Марвю. След този мач Нюкасъл се изкачи на 13-та позиция и вече има 33 точки, Стоук е 11-ти със същия брой точки, но с по-добра разлика.