Тимът на Брендън Роджърс изигра един от най-слабите си двубои в шампионата през този сезон и логично отстъпи с 1:3 на "Сейнт Мери". След три поредни победи, "червените" не приличаха на себе си, а домакините се възползваха по най-добрия начин, решавайки до голяма степен двубоя още през първото полувреме.

Морган Шнейдерлин откри за "светците" още в шестата минута, след като успя да засече центриране отляво, а Мартин Шкъртел, който пропусна редица мачове напоследък, не се намеси адекватно, позволявайки на французина да отправи удар към вратата. Рики Ламбърт покачи на 2:0 след изпълнение на пряк свободен удар. Нападателят стреля, топката се отклони в Даниел Стъридж, което излъга вратаря Брад Джонс и влетя в мрежата.

В последната минута на първата част, Филипе Коутиньо реализира за Ливърпул, за да запази шансовете на своите през второто полувреме. След почивката обаче, гостите не успяха да наложат своето темпо и продължиха с наивните грешки, което в крайна сметка им коства скъпо.

Десет минути преди края Джей Родригес реши всичко в мача след самостоятелна акция през центъра на "червената" отбрана.