Славия приема Берое в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на България. Двубоят започва в 15:30 ч на стадиона в кв. „Овча купел”. За главен рефер беше определен Цветан Кръстев от Варна. Ще му помагат Диян Вълков и Пламен Хаджийски.   В другия полуфинал Левски взе солиден аванс срещу Локомотив (Сф) след 3:1 в първата среща, играна в сряда.   Реваншите са другата седмица, а финалът е насрочен за 15 май, като съгласно решение на изпълкома от миналата година той трябва да се проведе на ст. „Лазур” в Бургас.   Двубоят Славия – Берое може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на най-интересните моменти!   Любопитни факти:   - За Купата на България (б.а. - Купа на Съветската армия тогава) Славия и Берое са играли 6 мача помежду си - 2 в столицата, 2 в Стара Загора и 2 на неутрален терен (в Пловдив и Дупница). Равносметката от шестте мача е: 2 победи за Славия, 3 равенства и една победа за Берое и при голова разлика 8:5 в полза на белите. От шестте срещи 2 са от предварителна група, една е от 1/16-финали, 2 са осминафинали и една е финал.   - На разменено домакинство двата тима са се срещали само веднъж, като Славия е бил краен победител.   - За пръв път двата съперника се срещат в един мач в Стара Загора на 1/16-финал на 16 март 1960 година в Стара Загора. Двубоят завършва 0:0 след продължения и според тогавашния регламент жребият трябва да определи отбора, който ще продължи в турнира. Щастието се усмихва на белите и те се класират в следващия етап на турнира.   - От двете срещи, играни в града на липите, равносметката е 2 равенства. В София от двата мача предимство имат белите: 2 победи.   - На неутрален терен в Пловдив двата тима са играли на 8 юли 1967 година и двубоят завършва 2:1 за Берое след голове на Евг. Янчовски в 30-ата секунда и П. Жеков в 81-ата минута за беройци, а гола за Славия е дело на Л. Тасев в 32-ата минута. Във втория мач, игран на неутрален терен в Дупница на 18 февруари 1968 година, двата тима завършват наравно 1:1. Берое повежда с гол от дузпа на П. Жеков в 29-ата минута, а в 34-ата минута Б. Григоров изравнява.   - На 13 май 1980 година двата отбора играят на финала в София и Славия бие с 3:1.