Бенфика достигна финала в Лига Европа след успех с 3:1 у дома над Фенербахче в реванша от полуфиналите. „Орлите” от Лисабон загубиха първата среща с 0:1 в Истанбул, но тогава се отърваха от по-голяма загуба и „фенерите” платиха скъпа цена за пропуските. Гайтан изведе Бенфика рано напред и изравни общия резултат. Дирк Кайт бе точен от дузпа и направи 1:1 точно в средата на първата част, но голямата звезда в атаката на Бенфика Оскар Кардосо наниза по един гол в двете полувремена и прати Бенфика на финал след 3:1 в Лисабон. Във финала на 15 май на „Амстердам Арена” Бенфика ще се изправи срещу Челси, който елиминира Базел в другия полуфинал. Бенфика влезе в мача със страхотен домакински рекорд – 17 победи в последните 19 мача на „Да Луж”. Турският гранд нямаше загуба навън в Европа през сезона, но първото поражение се оказа и фатално. Фенербахче за първи път играеше полуфинал в евротурнирите и гонеше исторически финал. Мачът започна перфектно за „орлите” с гол в 9-ата минута. Лима нахлу отдясно и върна за Гайтан, а халфът с външен фалц матира Волкан Демирел за 1:0 и общия резултат от двата мача стана 1:1. Фенербахче изравни от спорна дузпа в 23-ата минута.