Дербито между Атлетик (Билбао) и Майорка оправда очакванията за люта битка между тимове, които с всички сили търсят пътя към спасение в испанския елит. Зрителите на “Катедралата“ “Сан Мамес“ видяха много борба и сблъсъци на терена, три гола и два червени картона, като в крайна сметка домакините ликуваха с трите точки след успех с 2:1 и по този начин са на път да запратят Майорка към втория ешелон на испанския футбол. Гостите завършиха мача с двама души по-малко, след като централният им бранител Андреу Фонтас и колегата му в защита Хоакин Наваро бяха отстранени във всяко едно от двете полувремена.    Ариц Адурис откри резултата в полза на домакините още в осмата минута. Той се възползва от грешка на Тисоне при изнасянето на топката от страна на гостите и бе изведен от Ауртенече, за да матира Дуду Аоуат за 1:0. В 23-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен Андреу Фонтас, който спря скоростна атака на домакините.