Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия Балкан (Ботевград) със 79:77 (21:16, 19:24, 23:16, 16:21) точки и изравни на 1:1 серията за бронзовите медали в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Играе се до две победи, а третата среща е на 30-ти май в Ботевград.   Възпитаниците на Росен Барчовски водеха през по-голямата част от мача, а стигнаха до успеха с тройка 18 секунди преди края на Христо Захариев.   Двата тима изиграха равностоен двубой, в който се игра кош за кош. На почивката резултатът бе 40:40. В края на третата част Бранко Миркович вкара две тройки за Рилски спортист и домакините поведоха със 7 точки след 30 минути - 63:56, информира БТА.   В последната част играчите на Самоков записаха най-голямата си преднина - 69:58 и в последните секунди успяха да задържат аванса си, най-вече след тройката на Захариев.