"Канарчетата" допуснаха шокираща загуба от "Любимец" в миналия кръг на първенството и бяха пределно мотивирани да се върнат на победния път тази вечер.

Те поведоха в резултата още в първата минута, когато Бобан Грънчаров се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев. 10 минути по-късно гостите вече водеха с 2:0, след като Ромарио вкара на празна врата след добър пас на Анисе.

До края на първото полувреме "Ботев" имаше няколко много добри положения за нов гол, но не успя да ги реализира. Малко след почивката Борис Галчев си изкара втори жълт картон и бе изгонен, след което играчите на Черноморец натиснаха, но така и не успяха да стигнат до гол, предаде БГНЕС.

По този начин "Ботев" се изкачи до трето място с актив от 10 точки, докато "акулите" записаха четвърта поредна загуба и остават на предпоследно място с три точки.