Отборът на Реал започна с победа в Примера дивисион. Възпитаниците на Карло Анчелоти се наложиха над гостуващия Бетис с 2:1, но успехът за „белите“ дойде доста трудно. Наложи се домакините да правят пълен обрат в мача, а победният гол бе дело на дебютанта Иско само четири минути преди последния съдийски сигнал. Гостите съумяха да поведат в резултата чрез Хорхе Молина още в 14-ата минута, като преди това гол за Реал бе отменен заради засада. След страхотен пробив на Седрик, и неумела намеса на вратаря Диего Лопес, който бе предпочетен пред Икер Касияс, топката попадна в Молина, който не срещна трудности да открие. Само две минути по-късно Бетис имаше страхотна възможност да удвои преднината на своите, но ударът на Верду премина покрай вратата. В 19-ата минута, втори гол за домакините бе отменен и отново заради засада, този път на Кристиано Роналдо. „Белите“ все пак стигнаха до изравнително попадение в 26-ата минута. Карим Бензема се възползва от прецизно подаване на Иско и с хубав удар отбеляза. Иско, за който двубоят бе дебютен, обра овациите в 86-ата минута, когато с глава не остави никакъв шанс на вратаря Андерсен. Марсело центрира перфектно отляво, а за оставения непокрит Иско не остана нищо друго освен да се разпише. Така Раел тръгна трудно в новото първенство, но все пак записа първи точки. По-рано днес, вечният съперник на „белите“ - Барселона разби със 7:0 Левванте на своя „Камп ноу“. В друг мач от днес Гранада измъкна трите точки от Осасуна като гост с 2:1.