Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 срещу Бетис в среща от първия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Сантяго Бернабеу”, а „белия балет” се добра трудно до трите точки. „Кралския клуб” първи допусна попадение, но впоследствие все пак успя да осъществи обрат, отбелязвайки два гола, вторият от които дойде в заключителните минути на срещата. Така новият наставник на Реал Мадрид Карло Анчелоти успя да дебютира с победа начело на новия си клуб.  Хорхе Молина се отчете с два пропуска за Бетис в началните минути, като и при двете ситуации вратарят Диего Лопес успя да отрази ударите на играча на гостуващия тим. Вратарят Икер Касияс, който през миналия сезон не получаваше достатъчно шансове за изява от тогавашния наставник Жозе Моуриньо, бе оставен на резервната скамейка от Карло Анчелоти в днешния мач. Бетис откри резултата в 14-ата минута, когато Седрик Мабвати напредна в половината на Реал Мадрид, като на шега преодоля Серхио Рамос, навлезе в наказателното поле, след което пусна към Хорхе Молина, който прати топката в мрежата на домакините. В следващите минути Хоан Верду и Дамиен Перки се отчетоха с неточни изстрели за гостите, а в 21-ата Кристиано Роналдо не намери рамките на вратата след изпълнение на свободен удар. Малко след това португалецът нацели лявата греда, а Бензема не успя да прати кълбото в очертанията на вратата на гостите. Равенството бе възстановено в 26-ата минута, когато Иско намери Бензема, а французинът с хубав удар се разписа за 1:1. При ситуацията останаха съмнения за засада на Бензема, но такава в крайна сметка не бе отсъдена и изравнителният гол бе факт. В 34-ата минута Бетис бе много близо до втори гол, но след удара с глава на Емануел Игиебор топката срещна напречния стълб. Лука Модрич пък направи пропуск за Реал Мадрид, а до края на първата част добри ситуации за гостите пропиляха Хуанфран, Хавиер Матия и Емануел Игиебор. Краят на първото полувреме дойде при резултат 1:1. През втората част Реал Мадрид доминираше и имаше доста положения пред вратата на противника. Още в 46-ата минута Кристиано Роналдо отново нацели гредата, този път напречната.