Подобно на мъжката ни селекция, волейболистите на Драган Иванов не успяха да стигнат до медалите, и останаха извън почетната стълбичка, въпреки че изиграха страхотни мачове на Мондиала.

Двубоят продължи час и 23 минути, и бе изключително оспорван в първите три части. В първия гейм България водеше в резултата, но позволи на Сборная да ни настигне, и след това се нуждаеше от много воля, за да затвори успешно периода с 25:22.

Руснаците отвърнаха очаквано, и в следващата част успяха да обърнат сценария в своя полза, и да изравнят.

Най-драматичен бе третият гейм, и загубата в него, след 25:27, пречупи българския състав, който в четвъртата част не успя да се съвземе и да стигне поне до тайбрек, предаде Гонг.

Жани Желязков завърши със 17 точки, Златан Йорданов добави 15, а Венци Рагин приключи с 11.

Богдан Гливенко с 22 точки бе най-резултатен за Русия, а Сборная направи рекордните за надпреварата 25 блока в мача.