Мирослав Клозе измъкна Лацио и донесе победата на тима с 2:0 срещу Каляри в последния мач от деветия кръг в Серия А. “Небесносините“ заемат седмо място във временното класиране, след като взеха първи успех от месец насам. В последните си три мача тимът от Рим бе отбелязал само един гол, а преди срещата с Каляри постът на Владимир Петкович стоеше под сериозна въпросителна. Гостите, които играха по-добре през първото полувреме, но се предадоха след двата бързи гола през второто, остават в средата на таблицата. Марко Сау имаше добри възможности преди почивката, да прати топката зад Маркети, докато Кандрева опита да стреля към Агаци, но 100-процентовите положения отсъстваха. При една контраатака Кабрера излезе срещу Маркети, но чукнатата от него топка мина на сантиметри от празната врата. Браян Переа опита с глава да превърне в гол за Лацио едно центриране на Кандрева, но Каляри продължи да е по-опасният тим до края на първото полувреме. Мирослав Клозе се появи от резервната скамейка на почивката, и само седем минути по-късно успя да открие резултата. Кандрева центрира отдясно, защитник отклони пътя на топката, но тя стигна до немския голмайстор, и той с глава се разписа. В 54-та минута Давиде Маса посочи и бялата точка, след като пак Миро Клозе успя да спечели дузпа, за игра с ръка на Писано. Кандрева реализира 11-метровият наказателен удар, за да удвои аванса на Лацио. Шокирани от двата бързи гола, гостите от Каляри не можеха да се съвземат, чак до средата на полувремето. Вместо да търсят незабавно връщане на попаденията, те допусната Лацио да атакува още, макар че вече нападенията на „орлите“ да бяха доста по-притъпени. Переа отново пропусна да се разпише, а след това и Клозе не бе точен, за да се запише за втори път сред голмайсторите. В заключителните 20-тина минути Каляри пак погледна към Маркети, като Астори за малко да успее да засече един пряк свободен удар, изпълнен от Андреа Косу, във вратата на Лацио. Топката обаче прелетя на няколко педи от гредата. Стражът на Лацио изби и друг опасен удар от пряк свободен, на Даниеле Конти. Конти имаше и финалния шанс в двубоя, но след като засече с глава едно центриране от корнер, прати топката в аут.