Пирин (Разлог) беше на косъм от сензацията при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в отложен мач от първия кръг на Суперлигата. Разложани изпуснаха два мачбола срещу шампиона на България и водач в класирането преди да загубят с 2:3 (25:22, 15:25, 18:25, 25:21, 14:16). Така волейболистите на Найден Найденов не само загубиха първите си геймове, но и първата си точка за сезона. Пирин поведе в резултата в началото на първия гейм, но Марек успя да обърне и да поведе със солидна разлика. Това не предреши изхода от тази част и гостите отново успяха да обърнат нещата в своя полза за крайното 25:22, като записаха 4 аса в гейма. В следващите две части дупничани показаха, че са шампиони, водачи и фаворити в мача. С отлично включване на своята блокада и с общо 8 директни точки от сервис за двата гейма Марек наложи надмощие и след 25:15 и 25:18 поведоха в мача. Блокадата на Пирин, която започна да работи в третата част, продължи да носи точки на отбора и в четвъртия гейм. Момчетата на Йордан Мицин се възползваха и от лекото отпускане в редиците на домакините и увеличения брак в играта им, за да наложат превес и да си осигурят поне точка от това гостуване след 25:21. При 8:3 за Марек в тайбрека, изходът от двубоя вече изглеждаше ясен. при 9:10 обаче разложани вече бяха напред в резултата, за да стигнат до два поредни мачбола при 14:12. Сензацията вече чукаше на вратата, когато домакините щурмуваха победата с 4 поредни точки, за да се поздравят като победители. Топреализатор на срещата стана Златан Йорданов с 22 точки за Марек, като дупничани си помогнаха за успеха с общо 21 точки от блокада. За Пирин най-резултатен беше Илиян Божков с 19 точки. Във временното класиране след шест изиграни кръга, все още непобедените шампиони имат вече 4 точки аванс на върха в класирането пред преследвачите си. Пирин заема деветото място със 7 точки от две победи и четири загуби. Информация на bgvolleyball.com