Марио Балотели вкара два гола, но Милан стигна само до точка след 2:2 като гост на Ливорно във втора среща от 15-ия кръг на Серия А. Ремито сложи край на добрата минисерия на Милан от две поредно победи над Селтик и Катания. Сапата и Мексес се завърнаха в игра, но Де Шилио не бе готов и Поли отново игра като десен бек. Отсъстващите бяха повече – Робиньо, Абате, Мунтари, Силвестре, Амелия и Пацини. Ливорно имаше три поредни загуби, в които не вкара нито един гол и точката днес беше добра новина за момчетата на Давиде Никола. Мачът беше специален за Масимилиано Алегри – неговият двубой №200 като наставник в Серия А срещу клуба от родния му град. Милан поведе още в седмата минута, след като Кака пусна успоредно на голлинията и Балотели отклони в мрежата на втора греда. Това беше трети пореден мач с гол за Супер Марио. Ливорно натисна и изравни в 26-ата минута.