Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов бе с основна заслуга за победата с 2:1 над Уест Хем в лондонското дерби на 20-ия кръг във Висшата лига. Звездата на „котиджърс“ реализира победния втори гол за пълния обрат, който дойде, след като „чуковете“ останаха с човек по-малко още преди почивката заради безразсъдни действия на Кевин Нолан. За Бербо това бе 4-о попадение в шампионата и общо 5-о за сезона, с което благоевградчанинът стана голмайстор на Фулъм през сезона. Успехът пък дойде в много важен момент за тима на Рене Мойленстийн, след като холандецът бра срам с 0:6 срещу Хъл в края на 2013 година. Наставникът направи цели 7 промени в титулярния си състав заради злополучния мач и те помогнаха на тима да започне по-активно мача. За пореден път обаче лъснаха и слабостите в отбрана, които позволиха на Уест Хем да поведе противно на логиката още в 7-ата минута. Вратарят Юси Яскелайнен изрита топката от собственото си наказателно поле, а в другото четирима играчи в бели екипи оставиха Мохамед Диаме спокойно да овладее и от 12-13 метра да разстреля Дейвид Стокдейл за 0:1. Фулъм изкара един немалък период в безтегловност, който можеше да коства скъпо, ако английският им страж не бе направил невероятно спасяване с крак срещу Кевин Нолан, който бе оставен да стреля с глава от непосредствена близост. В 26-ата минута Бербатов опита марково акробатично изпълнение, но изстрелът му с десния крак бе спасен от Яскелайнен. Седем минути по-късно обаче натискът на Фулъм даде резултат и Стив Сидуел бе изпуснат на далечната греда да играе с глава от 4-5 метра, а Яскелайнен не успя да се справи с ниския изстрел на халфа – 1:1. Това тотално срина Уест Хем, който в 39-ата минута можеше да инкасира и втори гол, но Адел Таарабт намери гредата на опразнената врата. Логично нервите при „чуковете“ взеха връх и в 44-ата минута Кевин Нолан напълно ненужно изблъска тичащия покрай него Фернандо Аморебиета, докато топката беше в съвсем друга зона на терена. Съдията Марк Клатънбърг не се поколеба и директно изгони опитния халф. След паузата Фулъм тръгна още по-здраво в атака и в 54-ата минута Деймиън Дъф бе близо да се разпише, но тежкият му шут прелетя над вратата. В 63-ата минута Адел Таарабт нацели втора греда, този път с глава и с помощта на Яскелайнен, който успя да докосне кълбото. В 68-ата минута обаче резервата Александър Качаниклич проби мощно отляво и върна назад към Скот Паркър. Затворен от няколко противника, халфът насочи вдясно към Бербатов, който на празна врата зарадва феновете на домакините. До края обаче те доста ясно показаха какво мислят за тактиката на Мойленстийн, след като тимът му се прибра,  за да брани крехката си преднина. В добавеното време влезлият на смяна Стюърт Даунинг можеше да изненада Стокдейл с далечен удар, който рикошира в бранител, но за късмет на вратаря, топката излезе в корнер. До края Даунинг получи още един шанс да изравни, след като с глава отклони шут на свой съотборник, но отново стреля покрай целта. Така с 19 точки Фулъм изплува над чертата и е 16-и, докато Уест Хем остава предпоследен с 15 пункта. В друг мач от кръга Александър Тонев остана резерва за своя Астън Вила, който прекъсна серията си от 5 мача без успех в Премиършип след 1:0 над последния Съндърланд. Единственият гол бе дело на Гейбриъл Агбонлахор в 16-ата минута, а до края мениджърът Пол Ламбърт извърши само една смяна и предпочете да остави българският национал на пейката. Астън Вила заема 11-ото място с 23 точки, докато Съндърланд има 9 по-малко.