Голове на Един Джеко и Алваро Негредо във всяко от двете полувремена осигури успеха в полза на "небесносините", които имат 47 точки на първото място в шампионата.

Още в осмата минута Александър Коларов центрира отляво към Джеко и босненецът с удар отблизо даде аванс в полза на гостите от Манчестър. В края на първата част главният съдия Майк Джоунс отмени попадение на Шейх Тиоте заради засада.

Превъзходството на Сити продължи, като в края на срещата шут на Фернандиньо срещна напречната греда. В добавеното време Алваро Негредо беше изведен сам срещу вратаря Тим Крул и с голяма доза късмет преодоля холандския страж, оформяйки крайното 2:0 в полза на "Манчестър Сити".

"Гражданите" имат една точка аванс пред намиращия се на второ място състав на "Челси" и две точки повече от "Арсенал", който заема третата позиция.

В понеделник "артилеристите" гостуват на "Астън Вила". Победата е шеста поредна в полза на "Манчестър Сити" във Висшата лига, предаде БТА.