Лацио прекъсна серията от 12 поредни победи на Ювентус в Серия А след 1:1 на „Олимпико” в голямото дерби от 21-ия кръг. Шампионите играха с човек по-малко повече от час след червен картон на Джиджи Буфон в 24-ата минута, а Лацио поведе от осъдената дузпа. Йоренте обаче спаси „Старата госпожа” от поражение след много красив гол с глава след час игра. „Орлите”, които са съперник на Лудогорец в Лига Европа, показаха много стабилна игра и само невероятна намеса на Сторари и две греди ги лишиха от победа срещу хегемона на Апенините. Преди мача „бианконерите” търсеха 13-та поредна победа в Серия А, но през седмицата отпаднаха след поражение с 0:1 точно на този стадион от Рома за Копа Италия. Киелини беше наказан, а Пирло получи почивка, като Маркизио зае мястото му в халфовата линия, а Огбона беше предпочетен за защитата. Юве нямаше загуба като гост на Лацио от 2003 година с 6 победи в последните 8 визити на „орлите”. Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев лично изгледа мача от трибуните преди мачовете на българския шампион с римляните в Лига Европа. В началото удар на Видал мина над целта, а Буфон си поигра със съдбата като тръгна да лъже Клозе и германецът се протегна, за да стреля, но топката не намери вратата. После пък стражът предугади извеждащ пас за Конко и лови. Това обаче не беше мачът на Джиджи Буфон и в 24-ата минута събори Клозе, който си поведе топката покрай него. Легендарният вратар на Италия предотврати сигурен гол и съдията Давиде Маса логично даде дузпа и вдигна директен червен картон на Буфон. Марко Сторари застана под рамката като замени Квадво Асамоа и първата му работа беше да извади топката от мрежата, защото Кандрева го матира от бялата точка за 1:0. Единственото голово положение за Ювентус дойде малко по-късно, когато Лихщайнер центрира отдясно, Йоренте овладя с гръб към вратата и стреля, но в удара липсваше сила и Бериша успя да спаси. В последните минути на първата част Ювентус имаше късмет, че съдията не даде втора дузпа за Лацио.