Новото попълнение на Фиорентина Андерсон едва ли ще запомни с добро дебюта си за италианския тим, който завърши 3:3 като домакин на Дженоа в последния мач от 21-ия кръг на Серия А. Алберто Акуилани блесна с хеттрик за флорентинци, които обаче платиха скъпо както за отдръпването си в последните минути, така и за слабото съдийство на Дино Томази и неговите помощници. Първият четвърт час на двубоя не бе особено интригуващ за зрителите на „Артемио Франки“, които видяха как техните любимци оставят противника да разиграва спокойно топката. Тъкмо когато флорентинци започнаха по целеустремено да търсят гола – и удар на Мануел Паскуал от воле бе блокиран самопожертвователно от защитник – реферът Дино Томаси взе първото си от много грешни решения в мача. В 26-ата минута Лука Антонели опита да догони подаване на Алберто Джилардино в наказателното поле на домакините, където Нето игра чисто, докато пробваше да го блокира. Съдията обаче сигнализира за нарушение и посочи бялата точка, от която Джилардино бе безпощаден с шут под гредата. Само шест минути по-късно Томази отново се прояви, като направи реверанс спрямо Фиорентина. Де Майо и Масимо Амброзини влязоха в дуел за топката в пеналта пред Матиа Перин, от което произлезе нова спорна дузп и изравнителен гол. Събитията много бързо обаче се преобърнаха за секунди. Секунди след подновяването на играта Франселино Матусалем спечели топката в половината на „виолетовите“ и с щастлив рикошет тя попадна у Антонели, който елиминира Нето с хубав изстрел по диагонала. Две минути преди края Акуилани показа най-много съобразителност в наказателното поле на противника и измъкна топката от едно меле, за да стреля по тревата в долния десен ъгъл – 2:2. Втората част започна с нов гол за Фиорентина, който обаче неправилно бе отменен. Мануел Паскуал центрира от ъглов удар, а Савич отклони с глава към далечната греда, където Акуилани бе оставен непокрит и отбеляза, ала съдиите видяха засада, каквато не съществуваше. Дженоа отвърна със свиреп шут на Муса Конате, който срещна дясната греда, а топката се разходи по голлинията, преди да бъде изчистена. В 57-ата Акуилани все пак оформи своя хеттрик, след като Хоакин с хубав пас го изведе по диагонала в наказателното поле, а шутът на италианеца рикошира леко в застигналия го защитник и влетя в близкия ъгъл. Фиорентина видимо понамали темпото след обрата и Дженоа се възползва по най-добрия начин. В 78-ата минута Лука Антонини центрира от ъглов удар, а след като редица играчи се разминаха с нея, тя попадна у непокрития на втора греда Себастиан Де Майо, за когото бе детска игра да отбележи. В заключителните минути защитникът Факундо Ронкалия бе много близо да изтръгне трите точки с далечен шут от окол 23 метра, който обаче прелетя на сантиметри покрай левия стълб. ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК! Така Фиорентина остава четвърти, но с 41 точки вече изостава с 3 спрямо третия Наполи. Дженоа заема 11-а позиция с 27 точки и на 10 от опасната зона.