С два гола на Златан Ибрахимович Пари Сен Жермен си проправи път до финала за Купата на Лигата във Франция. Футболистите на Лоран Блан имаха тежка вечер като гости на Нант, но буквално в последните секунди измъкнаха успех с 2:1, който бе достатъчен, за да избегнат продълженията. ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК! Парижани излязоха в обичайната си формация 4-3-3, като от двете страни на Ибрахимович действаха Лукас Моура и Есекиел Лавеци. Гостите очаквано имаха контрол върху топката почти през целия мач, докато „канарчетата“ заложиха повече на статичните положения и контраатаките. Те обаче трябваше да сменят стратегията си след само пет минути игра. Вратарят на Нант Реми Риу сбърка жестоко в опита си да изчисти топката надалеч. Вместо това той я прати право към Златан, който от около 23 метра я посрещна от въздуха и по невероятен начин прехвърли стража. Домакините бяха твърде шокирани, за да сътворят нещо запомнящо се до почивката, но след нея започнаха да притискат повече ПСЖ. Усилията им се увенчаха с успех девет минути преди края. Тогава крайният защитник Оливие Виньо се озова на точното място и с хубав удар от десетина метра стреля покрай Никола Душе. Ибрахимович обаче не бе казал тежката си дума и в 90-ата минута за втори път, и то окончателно, прекърши надеждите на „канарчетата“. Лукас Моура проби отдясно по атаката, вдигна глава, за да види къде е в наказателното поле е шведът и центрира перфектно. Златан пък стреля с красив плонж в долния ляв ъгъл на вратата. В мача за титлата ПСЖ ще играе срещу победителя от двойката между Олимпик Лион и Троа.