Байерн Мюнхен спечели безпроблемно полуфинала си за Купата на Германия срещу Кайзерслаутерн с 5:1. Така баварците си осигуриха нов сблъсък с тима на Борусия Дортмунд, който вчера надделя над Волфсбург с 2:0 в другия полуфинал.Положенията за баварците започнаха да се роят от самото начало. С първи пропуск се отличи Томас Мюлер в 9-ата минута, който удари греда топката след добър пас на Бастиан Швайнщайгер. Малко по-късно и Манджукич с глава стреля над гредата на Тобиас Сипел.В 23-ата минута Кайзерслаутерн капитулира. Ариен Робен спечели и изпълни ъглов удар, след който Швайнщайгер прати топката в мрежата от първата греда за 1:0.11 минути по-късно Байерн Мюнхен вече водеше с 2:0. Тони Кроос вкара от десетина метра, а в асистент отново се превърна холандецът Робен.След почивката и Кайзерслаутерн надигна глава. В 48-ата минута Зимер пропусна най-изгодното положение за неговия тим дотук.Интригата обаче бе убита в 50-ата минута, когато баварците получиха дузпа. Отново Робен бе в центъра на събитията и провокира Лове да го фаулира в наказателното поле. Зад топката застана Томас Мюлер, който беше безкомпромисен - 3:0.“Лаутерите“ все пак върнаха едно попадение след час игра. Симон Цолер изпревари Жером Боатенг при центриране на Дик и прати топката в мрежата на Байерн.В 67-ата минута Франк Рибери пропусна да върне преднината от три гола за баварците, но Марио Манджукич стори това в 78-ата минута. Хърватинът вкара с лекота след подаване на Марио Гьотце.Пак Манджукич бе близо до нов гол 8 минути преди края, но негов удар с глава не намери целта.Все пак шампионът на Германия стигна до пето попадение в първата минута от продължението на редовното време. Негов автор стана Марио Гьотце.Така Байерн Мюнхен спечели срещу Кайзерслаутерн с 5:1 и се класира за финала за Купата на Германия, който е на 17 май на Олимпийския стадион в Берлин.