Кристъл Палас постигна изключителна важна победа в борбата за спасение и в същото време препъна Евертън в опита на „карамелите“ да влязат в топ 4 и да се класират за квалификациите на Шампионската лига. „Орлите“ спечелиха с 3:2 при визитата си на „Гудисън парк“ в отложен мач от 26-я кръг на Премиършип. Кристъл Палас излезе напред в резултата в 22-та минута, когато Маруан Чамах подаде към Джейсън Пънчън, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Тим Хауърд. Домакините се опитаха да изравнят в резултата. В 33-та минута Кевин Миралас стреля опасно, но изпрати топката над напречната греда. Палас бе близо до това да удвои своята преднина в 34-та минута, когато Боласие стреля отдалеч, но топката срещна напречната греда. Кристъл Палас отбеляза своя втори гол в 49-та минута, когато Боласие центрира от корнер в наказателното поле на Евертън, където Скот Дан засече топката с глава и я прати във вратата на Тим Хауърд. Евертън намали своя пасив в 61-та минута, когато Кевин Миралас центрира в наказателното поле на Кристъл Палас, където Лейтън Бейнс свали топката с глава към Стивън Нейсмит, който отблизо вкара за 1:2. „Карамелите“ можеха да изравнят резултата в 66-та минута, ако Кевин Миралас бе по-точен в завършващия удар. Кристъл Палас отбеляза трети гол в 72-та минута, когато Джеймс Пънчън подаде към Камерън Джеръм, който финтира защитник на Евертън и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тим Хауърд. Рос Баркли опита да изненада Сперони с далечен удар в 80-та минута, но вратарят на Кристъл Палас спаси. Две минути по-късно Леон Осман стреля опасно, но изпрати топката в аут. До края на мача Евертън стигна само до по-почетна загуба, след като Кевин Миралас се разписа в 85-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата – 2:3. Съдията даде шест минутно добавено време на редовните 90, но играчите на Евертън не успяха да отбележат изравнителен гол. След тази загуба Евертън изпусна четвъртото място и остава на пета позиция с 66 точки, докато Кристъл Палас се изкачи на единадесето място с 40 точки.