Съперник на столичани ще бъде "Чикаго Булс".

Брадли Бийл вкара 27 точки за победителите, Тревър Буукър добави 20, а полският център Марцин Гортат завърши с 15 точки и 10 борби.

Така отборът на "Уизърдс" финишира с баланс 44 победи и 38 загуби, като през 2004/2005 за последно те са завоювали 45 успеха.

Гостите от Бостън дойдоха без контузените си звезди Раджон Рондо и Джерид Бейлс, а по време на срещата травми получиха Джаред Сулингър и Крис Хъмфрийс. Така те остават с баланс 25/57, а по-лошо е било само през 2006/2007, когато тимът има 24 победи и 58 поражения. Само година по-късно обаче "Келтите" триумфират със 17-ата си титла.

"Кливланд" спечели със 114:85 над "Бруклин Нетс", като "Мрежите" останаха на 6-о място в класирането и стартират втората фаза срещу "Торонто".

Легендата Джейсън Кид, който е треньор на отбора, умишлено даде почивка на звездите си Кевин Гарнет, Пол Пиърс, Джо Джонсън, Дерън Уилямс и Шон Ливингстън. Кид също така не даде много игрово време на добрите си резерви и изкара мача само със 7 състезатели.

За домакините, които вече завършиха 10-и на Изток, Тайлър Зелър вкара 22 точки и взе 11 борби, а Диън Уайтърс добави 19. "Кавалиърс" пропускат плейофите за четвърти пореден сезон.

Предпоследните в Източната конференция "Филаделфия" могат да се похвалят с втора победа през този сезон над защитаващия титлата си "Маями", а днес те се наложиха със 100:87.

Тадеъс Йънг вкара 20 точки за "Летящите", а новобранецът Майкъл Картър-Уилямс добави 12.

"Маями" също даде почивка на големите си звезди, а на север не пътуваха изобщо ЛеБрон Джеймс, Крис Бош, Марио Чалмърс и Крис Андерсън. Дуейн Уейд единствен игра от скъпоплатените баскетболисти и вкара 16 точки за 23 минути на терена.

"Мемфис" спечели директния сблъсък за 7-ото място на Запад срещу "Далас" с домакинската си победа 106:105 след продължение.

Майк Конли вкара два наказателни удара за победителите 1,1 секунди преди края на допълнителното време. Така "Гризлис" стартират от 7-о място срещу "Оклахома Сити", а "Маверикс" ще трябва да се борят със "Сан Антонио", който е 1-и.

Монта Елис пропусна да вкара точно преди двата наказателни удара на Конли, а и след тях пропусна отново. Така "Мемфис" стана 7-ият отбор от Запад, който има 50 победи или повече. Иначе "Гризлитата" направиха нов клубен рекорд с 14-а поредна домакинска победа.

В нощта на резервите Уили Бартън вкара рекордните в кариерата си 23 точки и спечели 10 борби при победата на "Портланд" над "Клипърс" със 110:104. И двата отбора бяха дали почивка на основните си играчи, защото знаеха предварително съдбата си.

"Клипърс" стартира срещу "Голдън Стейт" в елиминациите, а домакините от щата Орегон почват като гости на "Хюстън".

Джамал Крофорд единствен от големите имена в двата отбора се появи на терена и вкара 34 точки за гостите от Лос Анджелис.

"Лейкърс" спечелиха със 113:110 над "Сан Антонио", но остават на предпоследното място в Конференцията си. Джордан Хил завърши с 18 точки и 14 борби за "Езерняците", а Ник Йънг и Кендал Маршъл добавиха съответно 16 и 15. Кауи Леонард беше единствен от титулярите на гостите, който поигра малко и вкара 14 точки за 27 минути, информира БТА.