Поставеният под номер 12 Димитров загуби от шестия в схемата Давид Ферер (Испания) с 4:6, 2:6 за 95 минути. Така 22-годишният хасковлия не успя да защити спечелените 180 точки от достигането до четвъртфиналите в надпреварата през миналия сезон и от следващата седмица ще изпадне от топ 15 на световната ранглиста, предаде БТА.

Димитров пласира 18 печеливши удара, но допусна и цели 27 непредизвикани грешки срещу 17 на съперника си. 14-ият в света в момента българин стартира с пробив и аванс от 2:0, но след това финалистът от 2011 година Ферер взе пет поредни гейма.

Димитров намали до 4:5, но за повече нямаше сили. Във втория сет испанецът проби за 2:1, а след това реализира още един пробив в седмия гейм, за да триумфира. Димитров все пак си осигури 90 точки за световната ранглиста и 35775 евро.

През следващата седмица българинът ще играе на турнира на клей в румънската столица Букурещ, където ще участва с "уайлд кард".

Ударът на деня отново е на Григор (видео)