Националният волейболен отбор на България за младежи постигна в първата си официална контрола срещу Белгия. Възпитаниците на старши-треньора Николай Желязков не срещнаха трудности и успяха да се наложат с 3:0 (27:25, 25:19, 25:17). Преди началото на срещата, обаче беше направена договорка за спаринг от 5 гейма. В четвъртата част на титулярите в българския отбор беше дадена почивка. Въпреки това, останалите в игра млади български волейболисти успяха да се наложат срещу своите противници, затваряйки гейма при 25:22. Щабовете на България и на Белгия се разбраха петия гейм да се играе като тайбрек. Играта, обаче тръгна точка за точка, като в крайна сметка с позитивен резултат се поздравиха белгийците, записвайки го на своята сметка след 19:17. По време на целия мач “лъвовете“ демонстрираха стабилна игра във всички компоненти. Най-резултатен за българския тим стана Трифон Лапков, който завърши с 18 точки.