За "Лукойл Академик", сигурен първенец в редовния сезон, срещата бе без значение.

Възпитаниците на Константин Папазов изиграха силно първо полувреме и на моменти преднината им достигаше 14 точки. В третата част шампионите изравниха 59:59 и след 30 минути и водеха със 72:66, след като спечелиха частта с 27:14 точки.

Последните 10 минути бяха доста драматични. След размяна на  водачеството преди финалните пет минути имаше равенство в  резултата - 81:81. Последва серия от 9:0 за "Левски" за 90:81. 21 секунди преди сирената Марко Килингсуърт с два фаула намали пасива на домакините на 92:93, но последваха по два успешни наказателни удара на Брендън Хийт и Христо Захариев за "Левски". За "студентите" пък Кристофът Дън пропусна два коша в заключителните секунди.

Брендън Хийт изигра страхотен двубой срещу бившия си отбор и реализира 35 точки и направи 8 асистенции за победителите.  Джумейн Джоунс добави 22 точки и 12 борби.

Марко Килингсуърт и Александър Янев завършиха с по 18 точки  за шампионите, а Божидар Аврамов и Антони Уийдън добавиха по 16  точки.