Големият фаворит Пари Сен Жермен спечели първи трофей за този сезон във Франция. Момчетата на Лоран Блан завоюваха Купата на Лигата. Във финала те надделяха над доскорошния доминант в местния футбол Лион с 2:1. В герой за парижани се превърна рекордната им покупка Единсон Кавани, който вкара и двата гола. Точно върху плещите на уругваеца падна отговорността за отбелязването на попаденията, тъй като заради травма аут беше Златан Ибрахимович. И таранът не излъга доверието. Той откри резултата още в 3-ата минута. Тогава след пробив на Максуел по левия фланг и след комбинация с Есекиел Лавеци топката стигна до Кавани, който я вкара в мрежата за 1:0. Играчите на Лион реагираха и на свой ред направиха няколко опасни атаки, но Арнолд Мвуемба и Александър Лаказет не бяха точни. В 16-ата минута парижани можеха да водят и с 2:0, но гол на Алекс беше отменен заради засада. Той отклони топката след шут на Лавеци, но реферът отмени попадението. Второ обаче падна в 32-ата минута. И точен отново беше Кавани. Този път уругваецът се разписа от дузпа. Малко след това той можеше да оформи и хеттрика си, но опасният му удар не намери целта. Играчите на Лион намериха сили да намалят резултата и да върнат интригата в 56-ата минута. Тогава точен беше Александър Лаказет. След хубав негов пробив и прекрасен изстрел вратарят Никола Душес нямаше какво да направи и резултатът беше намален на 1:2. До края на мача отново Лаказет имаше шанс да изравни за Лион, но не го оползотвори, а Хавиер Пасторе пропусна да увеличи преднината на ПСЖ. Така резултатът се запази и парижани триумфираха с отличието. Скоро те би трябвало да спечелят и най-важния трофей във Франция - шампионската титла. От нея ги делят само пет точки от пет мача.