Барселона спря пропадането, което бе факт през последните десетина дни. Каталунците постигнаха изключително драматичен успех с 2:1 срещу Атлетик Билбао в мач от 34-я кръг на Примера дивисион, който се игра на стадион „Камп Ноу“. Въпреки победата, Барселона не впечатли с играта си и бе на път да запише четвърта поредна загуба. Все пак „блаугранас“ стигна до трите точки и по този начин запази теоритичните си шансове за шампионската титла. Атлетик Билбао започна силно мача и имаше надмощие в първите минути на срещата. В 10-та минута Маркел Сусаета подаде към Арис Адурис, който стреля опасно, но Хосе Пинто се намеси и изби топката в корнер. Барселона постепенно взе превес. В 14-та минута Педро Родригес получи перфектен извеждащ удар и стреля, но право в Горка Ираисос, който спаси без много затруднения. Минута по-късно Педро подаде към Меси, който бе изведен сам срещу Ираисос, но отблизо стреля в тялото на вратаря и пропусна да изведе Барселона напред в резултата. Адриано отправи много мощен удар в 21-та минута, но Баленсиага изби топката на метър пред гол линията. Атлетик Билбао бе изключително близо до това да поведе в резултата в 30-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Барселона Адурис стреля със задна ножица, но топката срещна левия стълб на вратата на каталунците. След това кълбото се върна в Сусаета, който отблизо стреля, но недостатъчно премерено и Хосе Пинто успя да спаси. Барселона на свой ред направи уникален пропуск в 33-та минута. Педро Родригес пусна пас към Алексис Санчес, който отблизо стреля, но изпрати топката в напречната греда. Горка Ираисос направи две отлични последователни спасявания в 39-та минута след удари на Алексис Санчес и Педро Родригес. Второто полувреме започна катастрофално за Барселона, след като Марк Бартра сбърка фатално и подари топката на Икер Муниаин, който подаде към Арис Адурис, а той с удар от дъгата на наказателното поле на каталунците прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хосе Пинто. Педро Родригес бе изведен сам срещу Горка Ираисос в 57-та минута, а вратарят на Атлетик Билбао се отличи с нова перфектна намеса и спаси. Три минути по-късно Лионел Меси излезе отново сам срещу Ираисос, но стреля в страни от левия стълб на вратата на Атлетик Билбао. Барселона успя да изравни резултата в 71-та минута, когато Даниел Алвеш направи добър пробив и подаде към Алексис Санчес, който след това намери Педро. Той на празна врата вкара за 1:1. Домакините успяха да обърнат развоя на мача само за две минути. В 74-та Лионел Меси стреля от фаул от границата на наказателното поле на Атлетик Билбао и с много силен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Горка Ираисос. В последните минути на мача играчите на Атлетик Билбао бяха много близо до това да вкарат втори гол, но Хавиер Масчерано на два пъти се намеси решаващо и предотврати второ попадения в мрежата на Хосе Пинто. Барса от своя страна направи невероятен пропуск в 88-та минута, когато Кристиан Тейо направи добър спринт и излезе сам срещу Горка Ираисос, но накрая се провали и не успя да го преодолее. След този успех Барселона се изкачи на второ място във временното класиране с 81 точки, като изостава на четири пред лидера Атлетико Мадрид и на две пред Реал Мадрид, но „белия балет“ е с мач по-малко. Атлетик Билбао е на четвърта позиция с 62 точки, като е само на три пред петия Севиля.