Израелският гранд победи домакина на финалите "Олимпия Милано" (Италия) със 86:66 точки и спечели серията с 3:1 успеха. Рики Хикман и Алекс Тайс вкараха по 16 точки за успеха. Девин Смит добави 13 точки, а Дейвид Блу и Софоклис Скорцанидис - по 11 точки.

За "Милано" Кийт Лангфорд вкара 28 точки, а Даниел Хакет добави 10 точки.

Гръцкият тим "Панатинайкос" изравни четвъртфиналната серия срещу ЦСКА Москва (Русия) на 2:2 победи. В четвъртата среща домакините спечелиха със 73:72 след продължение. Редовното време завърши 64:64 точки, а петата среща е на 25-и април в Русия.

8 секунди преди края Димитрис Диамантидис вкара два наказателни удара за 73:71 за "Панатинайкос". След това Сони Уиймс от ЦСКА беше фаулиран, но вкара само един от двата наказателни удара, а въпреки че гостите овладяха топката, не успяха да отбележат кош.

Най-резултатен за победителите беше Йонас Мачулис с 15 точки, а за гостите също 15 точки отбеляза Владимир Мицов.

Защитаващият титлата си "Олимпиакос" (Гърция) победи "Реал Мадрид" (Испания) със 71:62 и изравни серията на 2:2 успеха. Последния мач от серията е в Мадрид в петък, предаде БТА.

Брайънт Дънстън и Матю Лоджески завършиха с по 13 точки за домакините Василис Спанулис вкара 12 точки, а Йоргос Принтезис и Вангелос Манцарис записаха по 10 точки. Руди Фернандес беше най-полезен за Реал с 18 точки и 8 борби, а Тремел Дардън вкара 10 точки.