Севиля се наложи с 2:0 над тима на Валенсия в първата среща от полуфинала на Лига Европа. Попаденията за домакините бяха отбелязани от Стефан М`Биа в (33`) и Карлос Бака (36`). Севиля бе по-нападателният отбор в първите минути на срещата, докато тимът на гостите разчиташе повече на бързи контраатаки. Пако Алкасер нанесе далечен удар, но стражът на Севиля Бето успя да избие. Фредерико Фацио отправи опасен удар с глава, след изпълнението на ъглов удар, но топката премина вляво от вратата на Валенсия. Няколко минути по-късно  Иван Ракитич изведе Карлос Бака, колумбиецът мигновено стреля, но не успя да уцели очертанията на вратата. В 33-ата минута Ракитич изпълни пряк свободен удар, центрира в наказателното поле, където топката бе отклонена с глава от Витоло към Стефан М`Биа, който в първия момент не успя да нанесе удар, но запази самообладание и с петичка успя да я прати в мрежата на Валенсия, 1:0 за Севиля.