Отборът на Астана, воден от българския треньор Станимир Стоилов, записа домакинско равенство 1:1 срещу АИК в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Гостите от Швеция успяха първи да открият резултата на стадион „Астана Арена”, след като още в деветата минута Набил Баоу се разписа и така реализира петия си гол в последните седем мача. Възпитаниците на Мъри обаче успяха да възстановят статуквото три минути преди края на първото полувреме, когато се разписа Танат Нусербайев. На почивката българският наставник извърши една смяна и включи в игра взетия под наем ганайски нападател Патрик Твумаси, но рокадата не даде резултат и срещата приключи без повече попадения. Така всичко ще се реши на реванша след седмица в Солна.