Реал Сосиедад победи Абърдийн с 2:0 у дома в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така шотландците допуснаха първа загуба за сезона, а испанците взеха първи успех. Баските влязоха в мача като фаворит, но отборът на Дерек Макинс се справи добре в първите 45 минути и успя да задържи двете нули на светлинното табло на „Аноета”. Реал Сосиедад поведе 8 минути след паузата, когато Сурутуса се възползва от неумела игра в защитата на гостите и се разписа за 1:0. Серхио Каналес влезе като резерва в 64-ата минута и само 4 по-късно матира вратаря Лангфийлд с далечен изстрел за 2:0. Така Абърдийн има тежка задача да стопи два чисти гола пасив на реванша пред своя публика след седмица.