Срещата е част от турнир в полския град Краков. Воденият от Пламен Константинов отбор вече е с четири точки и е втори в класирането преди двубоя между домакина Полша и Русия.

Българите грешаха много при сервис и посрещане, а китайците се справяха по-добре на терена в началото на мача. Константинов пък въртеше състава в търсене на правилната подредба на своите играчи и успя, съобщи БТА.

В четвъртия гейм в игра се появи Цветан Соколов и атаката на българите заработи, а китайците за първи път не успяха да достигнат до 20 точки.

В тайбрека България отново беше по-убедителна и спечели мача с 3:2. Полша и Русия играят по-късно днес, като всичко освен чиста загуба на домакините ще свали България до трето място.