Волейболният национален отбор на България постигна драматична победа над Китай с 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18) и завърши трети на приятелския турнир “Хуберт Вагнер“ в Краков. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха в последната си среща от надпреварата, но след загуба на втория и третия гейм трябваше да постигнат обрат. Успехът над Китай е втори за тях на турнира след този срещу домакините от Полша в събота с 3:2. В неделя “лъвовете“ отстъпиха пред Русия с 1:3 във втората си среща. Те приключиха с актив от 4 точки, като изпревариха само представителите на азиатската страна. Русия и Полша ще определят победителя в директен двубой от 21.30 часа българско време. Мачът между България и Китай започна оспорвано, като двата отбора няколко пъти си разменяха водачеството в резултата. Азиатците успяха да се възползват от грешките на българите на начален удар и в атака, за да поддържат минимален аванс. Геймът бе решен в самия край, когато националите поведоха с 21:20 и с ас на Светослав Гоцев го затвориха при 25:22. Втората част се разви по идентичен начин, но този път китайските волейболисти задържаха преднината си до самия край и изравниха резултата – 1:1.