Възпитаниците на Георги Младенов отстъпиха като гости на Холандия с 57:66 точки. Така България остава на последно място в класирането без победа в първите си четири двубоя и загуби всякакви шансове за класиране за шампионата на Европа през следващата година.

Срещата с "лалетата" пропусна Николай Върбанов заради болки в кръста.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Домакините поведоха с 14:4 точки в началото на мача, но българските баскетболисти успяха да намалят пасива си до пет точки след 10 минути игра, предаде БТА.

Във втората част националите изравниха след тройка на Александър Везенков за 29:29, а отново след негова точна далечна стрелба направиха обрат за 37:34 1:27 минута преди почивката. На полувремето България имаше аванс от 40:39.

Баскетболистите на Георги Младенов обаче изиграха слаба трета и четвърта част, в които отбелязаха едва 17 точки срещу 27 за съперника и загубиха срещата.

За България най-резултатен беше Александър Везенков с 26 точки и 5 борби. Христо Захариев добави 7 точки.

За Холандия се отличиха Ролалд Шафтенаар със 17 точки, а Арвин Слагтер и Томас Кьонис вкараха по 12.

В следващия си мач на 24-и август България е домакин на Черна гора от 20:30 часа.