Действащият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) започна новия сезон с трудна победа над Волфсбург. Баварците се наложиха с 2:1. Точни за тима на старши треньора бяха Томас Мюлер и Ариен Робен. За гостите друг национал се разписа – хърватинът Ивица Олич се разписа през второто полувреме.   10 минути преди последния съдийски сигнал Байерн можеше да изпусне победата, ако не беше фрапантният пропуск на Жуниор Маланда от около 2 метра на празна врата.   Мачът премина в бясно темпо и публиката по трибуните видя куп страхотни изпълнения както от полевите играчи, така и от вратарите.   Резултатът бе открит в 37-ата минута. Робен центрира остро отляво и Мюлер насочи в далечния ъгъл. Истината е, че топката се удари в кората на германския стрелец – късметът го покри. При този резултат завърши и първото полувреме.   Още в първата минута на втората част падна второ попадение за шампионите.