Това бе мач от четвъртия кръг на френското футболно първенство, игран пред 45 000 зрители на стадион "Парк де Пренс".

В 24-та минута вратарят на гостите Стефан Рюфиер си отбеляза автогол и това освободи парижани, които по традиция играят трудно срещу "зелените" от "Сент Етиен".

В 41-та минута Златан Ибрахимович направи резултата 2:0, а в 62-та минута отново Ибрахимович увеличи на 3:0. Само една минута по-късно - в 63-та минута, уругвайският нападател Единсон Кавани увеличи на 4:0, а в 72-та минута Ибрахимович отбеляза третия си гол в мача и оформи крайния резултат - 5:0 за "Пари Сен Жермен".

С тази си победа "Пари Сен Жермен" излезе на второ място във временното класиране на френското футболно първенство с актив от 8 точки след лидера "Бордо", който днес изненадващо завърши наравно - 1:1 на своя терен с "Бастия".

Отборът на "Бордо" продължава да бъде лидер с 10 точки. А Златан Ибрахимович излезе начело във временното класиране сред голмайсторите във френското футболно първенство с актив от 5 гола.

До днешния мач Златан Ибрахимович имаше 2 гола, колкото има и българският нападател на "Монако" Димитър Бербатов.