Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 2 швейцарец  победи след обрат с 4-6, 6-1, 6-1, 6-1 срещу Марсел Гранойерс. Петкратният шампион в Ню Йорк срещна трудности единствено в първия сет на мача, който беше прекратен за около два часа заради буря. Двамата тенисисти се завърнаха пред празните трибуни при  резултат 5:2 в полза на испанеца, победил в първия сет. След  това обаче Федерер позволи на Гранойерс да спечели едва три  гейма в оставащите три части до края на мача. Швейцарецът, 17-кратен шампион от турнири от Големия шлем,  спечели срещата за по-малко от два часа игра, постигайки девет  пробива в сервиса на Марсел Гранойерс. “Най-голямата разлика беше вятърът.