По този начин САЩ си защити световната титла. Водени от своя капитан Джеймс Хардън и от плеймейкъра Кайри Ирвинг американските баскетболисти доминираха още от самото начало на мача и трупаха точка след точка, като в края на първото полувреме разликата в точките бе 29 точки, а Неманя Калинич буквално със звука на сирената вкара тройка и в крайна сметка баскетболистите на САЩ се оттеглиха на почивката при резултат 67:41.

През третата част отново американците превъзхождаха, като тук демонстрира класа техният център ДеМаркъс Кузинс, който доминираше и под двата коша. В последната четвърт американските баскетболисти просто чакаха да им връчат златните медали.

Кайри Ирвинг завърши финалния мач с 26 точки и бе избран за най-добрия баскетболист на световното първенство в Испания, а Джеймс Хардън завърши финалния двубой с 23 точки в актива си, съобщи БТА.

От отбора на Сърбия най-резултатни бяха Неманя Биелица и Никола Калинич, които завършиха мача с по 18 точки.