Монако започна похода си в Шампионската лига с победа. Френският вицешампион се наложи с 1:0 като домакин над Байер Леверкузен в първи двубой от Група С на най-престижния европейски клубен турнир. Голмайстор стана Жоао Моутиньо през второто полувреме, като за попадението подаде Димитър Бербатов, който остана на терена до края.   Тази победа бе много важна за френския отбор, който започна разочароващо в Лига 1, като до момента тимът няма успех.   Тимът на Монако започна много добре – футболистите на треньора Леонардо Жардим стартираха по-агресивно и още във втората минута се стигна до сериозно положение пред вратата на германския отбор. Тогава домакините имаха основателни претенции за наказателен удар след препъване, но главният съдия остана безмълвен.   След това тимът на Роджър Смит се активизира и започна да владее повече топката и по-настоятелно да търси гола. Пред гостите се откриха няколко много добри възможности, но те ги пропиляха с лека ръка.