Селтик започна кампанията в груповата фаза на Лига Европа със зрелищно реми 2:2 като гост на Ред Бул Залцбург. Българският национал Александър Тонев се появи като резерва в 75-ата минута, но до края не падна нов гол след 4-те по-рано в мача. Ганайският национал Мубарак Уакасо трябваше да чака няколко седмици преди да финализира преминаването си в Селтик под наем от Рубин, но тази вечер даде повод за радост на шотландците. Уакасо първо стреля опасно покрай целта, но със следващия си опит засече пас на Крис Комънс и прати в ъгъла за 1:0 в 14-ата минута. След три поредни загуби на домашна сцена последното нещо, от което имаха нужда австрийците, беше гол в тяхната врата. Сориано центрира от пряк свободен удар, бразилецът Рамальо се измъкна на втора греда, но Гордън изби. Проблемите на Селтик в защита бяха очевидни и „детелините” нямаха суха мрежа в последните си 6 мача.