Барселона си върна водачеството в Ла Лига след разгром над опашкаря Леванте във Валенсия. Каталунците биха 5:0, въпреки че Лионел Меси изпусна дузпа, за да постигнат най-изразителния си успех този сезон. Неймар откри в 34-ата минута преди Меси да изпусне дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Винтра, който получи червен картон. Все пак, благодарение на Иван Ракитич, Барса се оттегли с два гола аванс на почивка и с човек повече. През второто полувреме Меси все пак се разписа, но първо видя как резервата Сандро Рамирес и Педро бележат.    Тимът на Луис Енрике остава без загубена точка, без допуснат гол и с 11 попадения след 4 кръга, като води с 2 точки пред Севиля. Леванте остава на дъното без вкаран гол.    За Лео Меси нямаше почивка, въпреки че треньорът на Барса Луис Енрике подсказа, че може да не гоо използва. Меси стартира в силен състав, включващ още Неймар, Андрес Иниеста, Хавиер Машчерано и Дани Алвеш. Меси и Неймар бяха заедно за първи път в първенството този сезон. Аржентинецът е единственият играч на каталунците, започвал във всеки мач досега.    В началните минути Неймар беше най-опасният футболист за защитата на домакините. Барса обаче не можеше да пробие лесно Леванте.    Неймар откри в 33-ата минута. Меси даде перфектен пас за бразилеца, който заобиколи вратаря на Леванте преди да прати в ъгъла. Това бе третият гол на Неймар в Ла Лига този сезон.      Лионел Меси не успя да реализира дузпа в 41-ата минута, след като защитникът на Леванте Лукас Винтра фаулира аржентинеца в наказателното поле и получи червен картон. Меси не успя да улучи вратата.    Но две минути по-късно Барса удвои. Иван Ракитич показа на Лео Меси как да намери мрежата с удар от 28 метра, след като защитата на Леванте не успя да изчисти подобаващо.    4 минути след подновяването на играта Неймар стресна скамейката на Барса.