Втори остана Севиля с 10, а домакините от "Леванте" са на последната 20-а позиция само с 1. Така треньорът им Хосе Луис Мендилибар става фаворит за първи уволнен през този сезон.

Петима различни играчи вкараха за каталунците, които в някои моменти от срещата наистина впечатлиха. Неймар, Иван Ракитич, Сандро, Педро Родригес и Лео Меси реализираха попаденията, а аржентинската суперзвезда пропусна и дузпа.

Домакините от "Леванте" все още търсят своя първи отбелязан гол от началото на сезона, но "Барселона" едва ли беше най-добрата им опция за това, след като пък вратарят Клаудио Браво все още не е допуснал топка зад гърба си.

Първите 30 минути бяха единствените, в които "Леванте" оказа някаква съпротива, въпреки че Неймар и Жорди Алба пропуснаха по една добра възможност. В 35-ата минута резултатът беше открит, след като Лео Меси подаде на Неймар.

Меси вече започва да свиква с новата си роля, която му отреди треньора Луис Енрика- по-назад от нападателите. Минута преди края на първото полувреме вратарят на валенсианци Хесус за втори път извади топката от мрежата след гол на хърватина Иван Ракитич.

Само три минути по-рано обаче домакините останаха с десет човека на терена, след като гръцкият защитник Лукас Винтра събори Меси, но изненадващо звездата на Аржентина извади топката високо над горната греда.

През второто полувреме "Леванте" нямаше съпротивителни сили и пусна нови три гола. Меси блесна с втора асистенция, този път за Сандро Рамирес, който покачи на 3:0. В 64-ата минута Педро Родригес се разписа за четвърти път, оползотворявайки пробив до аутлинията и връщане назад на Жорди Алба.

Самият Меси най-после се разписа в 77-ата минута. "Нова добра победа за нас. Резултатът е прекрасен, а и представянето ни отначалото на сезона е много добро. Отборът изглежда освежен, коментира Педро Родригес след края на мача, предаде БТА.