Димитров, поставен под номер 5 в основната схема, победи в първия си мач от надпреварата Фернандо Вердаско (Испания) с 6:1, 3:6, 6:3 за 1:35 час. Българинът беше повече от категоричен в първия сет, в който поведе с 5:0 и спечели с 6:1 след само 19 минути игра.

Във втората част Вердаско направи първия си пробив в мача за 4:2, а в следващия гейм Димитров пропусна четири точки за връщане на пробива. До края на сета двамата спечелиха своите подавания.

Българинът изчака своя момент в третия решителен сет, в който проби подаването на съперника и поведе с 4:2. Димитров имаше мачбол при 5:2, но не успя да се възползва. Вердаско спечели гейма, но в следващия първата ракета на България не сгреши и приключи мача, предаде БТА.

Петият в схемата българин завърши срещата с 11 аса и 3 пробива. 23-годишният Димитров спечели 45 точки за световната ранглиста и 31740 долара от наградния фонд, а във втория кръг ще срещне победителя от мача между Жулиен Бенето (Франция) и Пабло Андухар (Испания).