Испанецът Надал, който се завърна на корта след 3-месечно отсъствие заради контузия, победи квалификанта Петер Гойовчик (Германия) с 6:3, 6:4 за 1:44 час. След срещата номер 2 в света се оплака от качеството на топките.

Това беше втори мач за испанеца от 1 юли насам, когато той изненадващо загуби в четири сета от австралийския тийнейджър Ник Кириос в четвъртия кръг на "Уимбълдън". 28-годишният Надал е победител в турнира в китайската столица през 2005 година.

В спор за място на полуфиналите Надал ще срещне Мартин Клижан, който водеше с 6:2, 3:0, когато номер 7 Ернестс Гулбис (Латвия) се отказа поради контузия. Още трима от поставените продължават напред в турнира.

Номер 3 Томаш Бердих се наложи над Виктор Торицки (Сърбия) с 6:3, 6:4.

Четвъртият поставен Марин Чилич спечели с 6:3, 6:3 срещу Жоао Соуза.

Олимпийският шампион Анди Мъри, шести в схемата, отстрани Пабло Куевас (Уругвай) с 6:2, 6:2 за 80 минути.

Чилич и Мъри ще играят един срещу друг на четвъртфиналите, съобщи БТА.