Марица (Пловдив) започна по най-добрия възможен начин участието си в новото женско волейболно първенство на страната.  В мач от първия кръг Жълтите надиграха като гости Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:10)* в двубой, продължил 71 минути.   През първата част вицешампионките допуснаха доста брак в играта си и позволиха на Розите да наложат лек първоначален домакински натиск.  С добри изяви в нападение и на сервис обаче Марица успя да обърне нещата след второто техническо прекъсване и да спечели гейма с комфортна преднина от 25:20.  Пловдивчанки влязоха шеметно във втория гейм и до първата служебна пауза вече водеха с 8:1.  На свой ред обаче Казанлък успя да подобри играта си в атака и на начален удар и да догони своите гостенки в резултата.  Стигна се до драматичен завършек, в който Марица все пак успя да излезе като победител с 26:24.