Ривър Плейт остава с 4 точки преднина на върха в първенството на Аржентина, след като разби Белграно с 3:0 в среща от 12-ия кръг на аржентинското първенство. Два гола за успеха на Ривър вкара колумибийският нападател Тео Гутиерес. Леонел Ваньони откри резултата през първото полувреме, а Гутиерес покачи на 2:0 в 71-ата. Колумбиецът вкара за 3:0 четири минути преди края на мача. Старши треньорът на Ривър Плейт Марсело Гаярдо заяви след края на мача пред репортерите: “През второто полувреме се почувства умора в краката на всички, но Тео извади мача и постави ситуацията под контрол с двете си попадения“. При това положение лидерите в Аржентина имат 28 точки, четири пред Ланус и 5 пред Индепендиенте, които също постигнаха победи през уикенда.