Рома получи звучен шамар от Байерн Мюнхен на собствения си стадион „Олимпико” в мач от група E на Шампионска лига. “Римските вълци“ загубиха двубоя с 1:7, а очакванията за равостоен двубой така и не се оправдаха. Байерн доминираше през целия двубой, като през второто полувреме намали темпото, което доведе само до два нови гола отбелязани от резервите Рибери и Шакири.. Гостите поведоха с гол на Робен в 9-ата минута, в 23-ата Гьотце удвои преднината на Байерн. Две минути по-късно Левандовски също се разписа, а Робен добави нов гол на сметката си в 30-ата минута. Томас Мюлер реализира от дузпа в 35-ата минута. През втората част Рома върна едно попадение чрез Жервиньо (65`). Влезлите като резерва Рибери и Шакири оформиха крайния резултат с голове в 78-ата и 80-а минути. Гостите взеха инициативата още в първите минути и резултатът бе открит още в 9-ата минута. Робен овладя топката на десния фланг и между трима защитници от малък ъгъл отправи точен удар към вратата на Де Санктис, който не успя да избие – 0:1. Веднага след попадението „вълците” организираха бърза атака, Жервиньо бе изведен на отлична позиция, но изстрелът му бе отразен след добра намеса на Нойер. Защитата на Рома се пропука отново в 23-ата минута. Гьотце финтира защитник и подаде на Мюлер, който веднага му я върна с петичка и 22-годишният футболист с удар от границите на големия пеналт опъна мрежата на Рома за втори път. Нов удар за домакините дойде две минути по-късно, когато  Левандовски засече с глава центриране на Бернат от левия фланг, правейки резултата класически. Робен продължи с головата серия и в 30-ата минута холандецът отправи силен удар към Де Санктис, който не успя да избие и отби топката в собствената си врата – 0:4. Байерн получи и правото да изпълни дузпа в 35-ата минута, заради игра на Манолас в наказателното поле, която бе превърната в гол от Томас Мюлер. Отборът на домакините излезе преобразен през втората част и още от първите минути се хвърли в атака.