Гол на Ерик Чупо-Мотинг от несъществуваща дузпа в третата минута на добавеното време донесе инфарктна победа на Шалке с 4:3 срещу Спортинг (Лисабон) в Група G на Шампионската лига. „Миньорите” изпуснаха два гола аванс от 3:1 с човек повече на терена и все пак се добраха до трите точки след скандално решение на един от съдиите на аутлинията в края. Симеон Славчев не беше в групата на Спортинг, а неговият отбор поведе в 16-ата минута на „Фелтинс Арена”. След заучено положение от корнер Жоао Марио подаде за Нани и играещият под наем от Манчестър Юнайтед португалец се разписа след рикошет за 1:0. Дракслер облиза гредата с воле веднага след попадението, но в 33-ата минута бразилският бранител Мурисио удари Хьогер в гърба в двубой за висока топка и беше изгонен с втори жълт картон, което остави Спортинг с 10 души. От отсъдения пряк свободен удар Денис Аого центрира, Чинеду Обаси стреля с глава и лоша намеса на Руи Патрисио позволи на топката да влезе зад голлинията – 1:1 в 34-ата минута. Шалке имаше претенции за дузпа за нарушение на Нани срещу Хьогер, но реферът Сергей Карасев подмина ситуацията. 5 минути след подновяването на играта Дракслер нахлу отляво, намери с диагонален пас Обаси, който подаде на Хунтелаар и холандецът заби в долния ъгъл – 2:1 и „небесносините” за първи път поведоха този сезон в мач от Шампионска лига. След час игра Каан Айхан центрира от пряк свободен удар, а Хьоведес надскочи Сар, за да прати прецизно с глава в десния ъгъл за 3:1. Оттук с два гола пасив и човек по-малко изглеждаше, че връщане в мача за Спортинг няма, но се оказа, че има. Карийо преодоля един на един Учида и беше пометен от Айхан, което доведе до дузпа. Адриен Силва уверено вкара в левия ъгъл за 3:2 след 64 минути. 12 минути преди края Седрик центрира като по конец за Адриен Силва и нападателят изравни на втора греда за невероятното 3:3. Съдийската бригада развали мача с ужасяващо решение в първата минута на продължението.