Порто успя трудно да стигне до успех с 2:1 в домакинския си мач срещу Атлетик Билбао в двубоя от група H на Шампионска лига. Домакините поведоха чрез Ерера в 45-ата минута, а Гилермо изравни през втората част. Трите точки за “драконите“ донесе попадение на Рикардо Куарешма в 78-ата минута. Двата тима показаха сериозна борба още в началните минути на срещата, а първият точен удар в двубоя бе нанесен от Куинтеро в 16-ата минута. Порто показа по-открита и нападателна игра, но не успяваше да пробие отбраната на испанския тим. Седем минути преди края на първата част Кристиян Тело нанесе опасен удар към вратата на гостите, а бранителят на гостите Микел Сан Хосе пък имаше най-добрата възможност за своя тим, след като ударът му бе избит със сетни сили от стража на „драконите” Фабиано. Домакините стигнаха до попадение в последната минута на първата част.